Próba zebrania najważniejszych informacji przed wyjazdem do chin plan wycieczki, atrakcje turystyczne, wiza, przygotowanie sprzętu itd. a później konfrontacja założeń z rzeczywistością :
Kategorie: Wszystkie | 1.Przygotowanie. | 2.Na miejscu. | 3.Relacja.
RSS
czwartek, 19 listopada 2009

No i nie udało się nic napisać z Chin, ale nie przez to, że nie było możliwości tylko będąc na wyjeździe jakoś niechce się siadać do komputera... wycieczka była dość intensywna i jak już siadałem do netu to po to żeby sprawdzić połączenia do następnego celu podróży albo, żeby sprawdzić jakieś dodatkowe atrakcje do zobaczenia...

W każdym razie Chiny "rozczarowały" mnie, bo spodziewałem się wiekszej egzotyki, a okazało się że jest to państwo dużo lepiej rozwinięte od większości naszych sąsiadów z za zachodzniej granicy. Duże miasta to wielkie budynki ze szkła, stali i betonu, ośmio pasmowe drogi, 5 poziomowe skrzyżowania i kolejki magnetyczne pędzące 430km/h!!!

Napewno jest to inna kultura, inna mentalność ludzi, ale ekonomicznie Chiny są na najwyższym poziomie. Myślę że za 20 lat to będzie największa potęga na świecie.

No dobra nie będę sie tu rozpisywał, jak zacznę wrzucać poszczególne miejsca w których byliśmy to postaram się poopisywać wszystko ładnie... a na dobry początek kilka zdjęć z szanghaju

 

Szanghaj z wysokości 320m

Najbardziej ekskluzywna ulica Szanghaju

jedno z mniejszych skrzyżowań w Szanghaju ;)


blogi TopLista - Wyprawy i Podróże [Turystyka Aktywna] Ranking Stron Turystycznych turystyka