Próba zebrania najważniejszych informacji przed wyjazdem do chin plan wycieczki, atrakcje turystyczne, wiza, przygotowanie sprzętu itd. a później konfrontacja założeń z rzeczywistością :
Kategorie: Wszystkie | 1.Przygotowanie. | 2.Na miejscu. | 3.Relacja.
RSS
poniedziałek, 10 maja 2010
Jeżeli góra Huashan jest jednym z etapów twojej wycieczki (a powinna być) musisz wiedzieć jedną podstawową rzecz...
środa, 07 kwietnia 2010

No tak to musiało nastąpić... :)

Jeżeli chcecie przeczytać o tej samej wyprawie, widzianej oczami kumpla z którym byłem to zajżyjcie sobie tutaj. Oprócz tego, że jest są tam inne spostrzeżenia to chyba najważniejsze, że pokazana jest cała trasa wycieczki na mapie z opisami poszczególnych miejsc, no i oczywiście WIELKA galeria czadowych fot, których tutaj zamiesciłem tylko kilka...

Miłego czytania.

 

chineczka

 

czwartek, 04 marca 2010
To miejsce najbardziej wryło mi się w pamięć w czasie wspinaczki na tą górkę... Wspinając się na górę Emei raczej nie ma problemu z trafieniem kilka razy na przechadzające się po trasie makkaki. Jest to sporo przeżycie, bo małpy są delikatnie rzecz ujmując wredne i bezczelne, a do tego dość agresywne.
czwartek, 10 grudnia 2009
No więc własnie, przed wyjazdem tak naprawde nie ma się pojęcia co tak naprawde jest fajnego w chinach... Wszystkie przewodniki powiedzą, że podstawą są Pekin, Wielki Mur Chiński, Szanghaj, Hongkong i oczywiscie Terakowota Armia w Xian'ie... ale...
poniedziałek, 07 grudnia 2009
Strasznie mozolnie mi idą te wpisy... no ale po wakacjach zawsze następuje powrót do rzeczywistości i nie jest to łatwe, oj nie :) Na początku myślałem, żeby wrzucać miejsca po kolei jak je odwiedzaliśmy, ale stwierdziłem, że jest to niepotrzebna komplikacja, bo prawdopodobnie i tak nikt nie będzie robił takiej samej trasy, tylko raczej jak już coś będzą was interesować poszczególne miejsca, a po drugie ja będę sobie pisał o tym na co mi akurat przyjdzie ochota... tak jak teraz nie mam natchnienia na pisanie o Armii Terakotowej, za to chętnie napiszę o przemiłych miśkach z Chin rodem.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5

blogi TopLista - Wyprawy i Podróże [Turystyka Aktywna] Ranking Stron Turystycznych turystyka