Próba zebrania najważniejszych informacji przed wyjazdem do chin plan wycieczki, atrakcje turystyczne, wiza, przygotowanie sprzętu itd. a później konfrontacja założeń z rzeczywistością :
Blog > Komentarze do wpisu

Emei Shan i małpy

To miejsce najbardziej wryło mi się w pamięć w czasie wspinaczki na tą górkę... Wspinając się na górę Emei raczej nie ma problemu z trafieniem kilka razy na przechadzające się po trasie makkaki. Jest to sporo przeżycie, bo małpy są delikatnie rzecz ujmując wredne i bezczelne, a do tego dość agresywne.

 

makka, niby że nic nie planuje ;)


Zwierzę wielkości 7 latka szczerzące kły i wkładające swoje brudne łapy do kieszeni plecaka, spodni i kurtki to niespotykana u nas w kraju "atrakcja".
Jednak te kilka małpek spotkanych na szlaku jest niczym w porównaniu z tym co dzieje się już w samym rezerwacie. Już podczas wchodzenia przez wiszący mostek zostałem okradziony z wody, a 50m dalej prawie straciłem portfel, który jak sądziłem jest bezpiecznie schowany w kieszeni moich bojówek.

moja woda!!

napoiłem to maleństwo....

Po tej akcji szybkie przerzucenie wszystkiego oprócz aparatu do plecaka zamykanego na zamek dało mi poczucie bezpieczeństwa... jednak nie na długo.
Mimo, że nie straciłem już innych przedmiotów to jednak, szczerzące się i podbiegające "znikąd" małpy, dawały się we znaki do końca odwiedzin.
Jedynym ratunkiem dla nie obytych ze zwyczajami małp turystów jest ucieczka i tłum chińczyków z długimi bambusowymi kijami, którzy bezpardonowo odganiają makkaki uderzaniem kija w ziemie lub w akcjach "zagrożenia życia" po prostu piorą je gdzie popadnie!!
Powiecie pewnie, że to nie humanitarne, ale ja cieszyłem się z takiego ich traktowania... jak będziecie mieli okazje zajrzeć do rezerwatu to przekonacie się sami :)

 

smaczna mandarynka... ukradłam ją przed chwilą i jest moja

czwartek, 04 marca 2010, realcherzo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
lukflash81
2011/07/28 12:13:18
Ładne małpki
-
noclegi_bialowieza
2012/03/16 09:43:03
Musi to być naprawdę niesamowite przeżycie, aż trudno uwierzyć gdy się czyta o napastujących małpkach, które wyglądają tak niewinnie.
-
Gość: KAsia, *.pools.arcor-ip.net
2012/07/09 14:00:12
ja wybieram sie na ta gore za 3 miesiace i juz sie nie moge doczekac ze spotkania z malpkami :)
-
Gość: AasaPolska.pl, *.netlan.info.pl
2018/06/21 08:40:22
Też myślę nad wycieczką do chin. Tylko czy ktoś wie jaki jest dokładny koszt takiej wycieczki obecnie.

blogi TopLista - Wyprawy i Podróże [Turystyka Aktywna] Ranking Stron Turystycznych turystyka