Próba zebrania najważniejszych informacji przed wyjazdem do chin plan wycieczki, atrakcje turystyczne, wiza, przygotowanie sprzętu itd. a później konfrontacja założeń z rzeczywistością :
Blog > Komentarze do wpisu

Wiza do Chin, jak i gdzie załatwić...

Pierwsze co potrzebujemy aby wogóle zacząć ubiegać się o wizę to bilet do tego pięknego kraju w ręku. W sumie troche, że tak powiem od dupy strony wydawało by się, ale jak w każdym szaleństwie i w tym jest metoda.

Z dostaniem wizy nie powinien mieć problemu włąściwie nikt, jedyną kontrowersją we wniosku jest wpis o niekaralności (np. w wniosek o wizę do Indii jest znaczniej prostrzy i zawiera o wiele mneij pytań), no ale powiedzmy, że jesteśmy nie karani i wogóle idealni pod każdym względem, to potrzebujemy jeszcze oprócz tego:

-perfekcyjnie wypełniony wniosek wizowy oczywiście do Chin (można go ściągnąć tutaj, a tutaj jest przykład poprawnie wypełnionego pierwsza kartka, druga kartka)

-paszport ważny przynajmniej 180 dni po zakończeniu wizyty w Chinach

-zdjęcie kolorowe (przyklejamy je do wniosku klejem, nie na zszywki czy inne cuda, poprostu klej biurowy i do dzieła)

-rezerwacje w jakimś hotelu w Chinach (może być poprostu pierwsza noc)

-bilet na samolot (ewentualnei inne środki komunikacji)

I teraz jak to mówi mój kolega jest FARMAZON: jeżeli jedziemy samodzielnie na wycieczkę to możemy niechcieć rezerwować hotelu, tylko poszukać sobie już czegoś na miejscu lub nawet odrazu wsiąść do pociągu czy autobusu i pojechać gdzieś na prowincję, czy cokolwiek... Ja np. pierwszą nockę zamierzam przespać u znajomych, którzy pracują i mieszkają w Shanghaj'u.

No więc jest na to proste rozwiązanie, zamiast taszczyć się do konsulatu czy ambasady po wizę zlecamy to firmie, która za "niewielką" opłatą około 140zl załątwia nam wizę bez rezerwacji hotelu. Oczywiście tutaj też są kłody pod nogami, bo niekażda firma chce (potrafi?) załatwić wize bez rezerwacji hotelu, ale jak dobrze poszperacie po sieci to napewno coś znajdziecie ;)

Aha no i najważniejsze, wiza kosztuje (oprócz opłaty dla firmy załatwiającej) w zależności od czasu w jakim zostanie wydana od 200 do 350zl (są trzy tryby wyrabiania wiz: normalny 5dni roboczych, przyspieszony 2 dni robocze i ekspresowy 1 dzień)

Najlepiej odrazu wybrać wizę z dwoma wjazdami, ponieważ jeżeli przyjdzie nam do głowy ochota zwiedzenia np.Hongkongu to wyjazd z niego (czyli powrót do chin) jest traktowany jak ponowne przekroczenie granicy.

 

czwartek, 08 października 2009, realcherzo

Polecane wpisy

  • Pierwsza przymiarka do trasy

    No więc najwyższy czas zacząć przeszukiwać bezkresne stepy internetowe w poszukiwaniu trasy wycieczki. Po przeczytaniu kilku tekstów i obejżeniu sporej ilości z

  • Największe atrakcje Chin.

    Spis najciekawszych miejsc w Chinach który znalazłem na onecie. W sumie fajne na rozpoczęcie planowania trasy po chinach... Pekin Zakazane Miasto – stolic

  • Ceny w Chinach.

    Przydało by się wiedzieć w przybliżeniu przynajmniej co ile kosztuje, żeby nie dać sie totalnie nabijać w butelkę. Nawet jeżeli chcemy się targować, dobrze wied

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

blogi TopLista - Wyprawy i Podróże [Turystyka Aktywna] Ranking Stron Turystycznych turystyka